Besenova - atrakcje w Okolicy

Dłuższy pobyt w Termach Besenova można uatrakcyjnić zwiedzając okolicę.

W najbliższej odległości od basenów termalnych w Beszeniowej można podziwiać piękno gór, odkrywać ciekawe jaskinie, odwiedzać muzea, zwiedzać zamki, uprawiać sporty letnie i zimowe …

Beszeniowa aquapark

Havranok: 6 km od Term Besenova

Havranok

Muzeum archeologiczny na otwartym powietrze, który znajduje się nad zbiornikiem wodnym Liptovská Mara, 2 km na południe od wsi Bobrovník. To czarujące miejsce, stanowi jedno z najważniejszych znalezisk archeologicznych na Słowacji. W IVI w. p.n.e. zamieszkał tu lud celtycki. Celtowie byli pierwszymi znanymi mieszkańcami Słowacji. Odnaleziono tu fragmenty ceramiki, biżuterii oraz przedmiotów z żelaza i brązu, szczątki murów obronnych, miejsca kultu dawnych druidów oraz domów celtyckich.

W trakcie sezonu letniego odbywają się tu różne imprezy kulturalne, jak pojedynki szermierskie, czy też pokazy obrzędów celtyckich i różnych rzemiosł.

Muzeum Wsi Liptowskiej: 34 km Besenova

Muzeum Wsi Liptowskiej

Znajduję się w górnej części miejscowości Przybylina nad brzegiem Raczkowego potoku. Pierwszy wzmianki o miejscowości Przybylina pochodzą z 1286 r. Po zatopieniu terenu Liptowa (11 wsi) przez wody jeziora Liptowskiego, drewniane budynki zostały rozebrane i przeniesiony do Przybyliny. Tak został zbudowany Muzeum Wsi Liptowskiej(1991r.).

Tu znajdują się kościoły, bielone chałupy kryte stromymi gontowymi dachami. Też hoduje się zwierzęta gospodarskie, a szczególną atrakcja – to hodowla koni rasy huculskiej, na których można pojeździć. W letnim sezonie organizowane tradycyjne imprezy.

Kontakt. Odpowiadamy szybko i rzetelnie.

Jaskinie: 22 - 26 km od Term Besenova

Demianowska Jaskinia Wolności

W dolinie w pobliżu Liptowskiego Mikulasza są 2 jaskinie – Lodowa i Swobody (Wolności). Zwiedzania polecamy zaciąć z jaskini Swobody.

Do dyspozycji zwiedzających są dwie trasy – dłuższa, o długości 2 150 m (czas zwiedzania 100 minut), oraz krótsza, o długości 1 150 m (czas zwiedzania 60 minut).

W Demianowskiej Jaskini Wolności znajduje się wiele przestrzennych miejsc z przepięknymi naciekami. Największa przestrzeń ma rozmiary 75 m, 45 m i 65 m. Oprócz odcinków podziemnego korytarzeki Demianówki na trasach zwiedzania można też zobaczyć jeziorka jaskini.

Największe jezioro o długość 52 m i głębokość 7 m. Temperatura w jaskinie 6-7 C utrzymuje się przez cały rok. Dodatkowo jaskinie można zwiedzać słuchając polskiego lektora.

Lodową jaskinie można potraktować jako dodatek. Przejść do jaskini można pieszo, szlakiem turystycznym w kierunku północnym biegnącym przez las (ok. 2 km). Zwiedzanie możliwe tylko w sezonie letnim i trwa ok. 45.min..Temperatura w jaskinie 1-5 C.

Dojazd do jaskiń jest dobrze oznaczony i nie trudno tam trafić bez mapy. Samochód można zostawić na parkingu. Parking i wejście do jaskiń – płatne.

Zamek Liptowski 6 km Besenova

Zamek Liptowski

Najwyżej położony zamek na Słowacji. Po raz pierwszy był wzmiankowany pisemnie w 1262 r. W 1474 r. zamek został podpalony i zburzony. Obecnie ruiny zamku (niewielki fragment muru) znajdują się na wysokości 993m.

Droga do zamku prowadzi przez miejscowość Kalameny potem, żółtym szlakiem z Kalamen przez Sedlo pod Kráľovou – ok. 1 godziny 45 min na pieszo lub ze wsi Bukovina czerwonym szlakiem ok. 2 godzin.

Z ruin zamku można podziwiać piękne widoki Liptowa.

Zamek Likawski: 15 km od Besenova

Zamek Likawski

Zamek znajduję się w miejscowości Likavka, ok. 5 km od miasta Rużomberok. Położony na jednym ze szczytów Gór Choczskich i dla tego widać go z dość dużej odległości. Do zamka prowadzi czerwony szlak, przechodzący obok przystanka autobusowego w Likawkie (od przystanku do zamka ok 30 min pieszo).

Okres budowy zamku nie jest dokładnie znany, ale pierwsza wzmianka pochodzi z 1315 roku. Zbudowany został dla pilnowania szlaku handlowego prowadzącego z Orawy do Polski i przejścia przez rzekę Wag.

W 1474 roku, po zburzeniu Zamku Liptowskiego, Zamek Likawski został ośrodkiem rozległych majątków królewskich w zachodniej części Liptowa. Od 1478 roku należał syna króla Macieja Korwina, na przełomie XV i XVI wieku do Zapolskich.

Zamek został w latach 80-tych XX wieku rekonstruowany a obecnie niesie ślady po licznych rekonstrukcjach.

Zamek Orawski: ok 30 km od Beszeniowa

Zamek Orawski

Oravský hrad – jeden z piękniejszych zamków na Słowacji, góruje nad miejscowością o nazwie Orawskie Podzamcze. Wznosi się na skale, 112 metrów nad lustrem rzeki Orawy.

Zamek powstał po najeździe tatarskim w 1241 roku w celu zabezpieczenia wschodniej granicy kraju i ochrony drogi biegnącej do Polski.

Baseny aquaparku Besenova

Dolina Prosiecka i Dolina Kwaczańska 16 km od Term Besenova

Dolina Prosiecka

Są to najczęściej odwiedzane słowackie doliny.

Wejście do doliny Prosieckiej tworzy skalna przesieka zwana Wrotami, nad którą na powierzchnię wytryska źródło Prosiečanka. Są tu wodospady, jaskinie, dzika przyroda ..

Drewniany Artykularny Kościół Ewangelicki Svätý Kríž (Święty Krzyż): 14 km od Besenovej

Kościół

Kościół ma kształt krzyża. Może on pomieścić prawie sześć tysięcy zwiedzających. We wnętrzu znajduje się drewniany ołtarz barokowy z 1693 roku.

Drewniany Artykularny Kościół Ewangelicki w Lestinach: 17 km od Term Besenova

Kościół Lestiny

Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodzi 1688 roku, ma drewnianą dzwonnicę. Wyposażenie zabytku pochodzi z XVII i XVIII wieku. Całe wnętrze jest bogato malowane.

Wodne młyny w Kvačianskiej dolinie 16 km od Term Besenova

Wodne młyny

Młyny wodne powstały w pierwszej połowie XIX wieku przy drodze, która łączyła Liptów z Orawą i Polską.

Młyny są częścią trasy turystycznej w dolinach Prosiecka i Kvačianska.

Sprawdź czy wszystkie atrakcje są dostępne

Przed dokonaniem rezerwacji zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie (w Polsce 796 092 236) albo przez formularz dostępny poniżej.

Niestety nie we wszystkich terminach i nie wszystkie atrakcje są czynne. Zdarzają się planowe oraz awaryjne zamknięcia niektórych basenów termalnych, zjeżdżalni oraz Spa. Na niektórych stokach narciarskich może zabraknąć śniegu przez warunki pogodowe.

Rozwiązanie – 1. Rezerwuj z wyprzedzeniem maksymalnie 6-dniowym. 2. Zapytaj przed rezerwacją, jakie atrakcje są dostępne oraz jaka cena Last Minute przysługuje!

Wideo Atrakcje Besenova na Youtube:

Odtwórz wideo

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie są atrakcje w okolicy Besenova?

W najbliższej odległości, do 20 km, są zamki, góry, jaskinie, parki narodowe. W bezpośredniej okolicy trasy piesze i rowerowe.

Co ciekawego w okolicy term Beszeniowa?

Oprócz basenów termalnych i Aquaparku blisko Beszeniowej jest piękna Dolina Prosiecka oraz Zamek Liptowski.

Jakie atrakcje dla dzieci?

Dla dzieci w Aquaparku są przygotowane specjalne baseny i zjeżdżalnie, place zabaw i animacje.

Jakie są obostrzenia covidowe na Słowacji

Bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości to priorytet. W miejscach ogólnodostępnych obowiązuje dystans 1,5 metry, noszenie maseczki, dezynfekcja rąk. Maseczka nie jest obowiązkowa w basenie, centrum wellness, świecie saun ani w obiektach gastronomicznych.