Besenova Termalny Aquapark na Słowacji

Besenova jest jednym z największych i najładniejszych parków wodnych w Centralnej Europie.

Aquapark Besenova położony jest u podnóża Tatr Niskich, tylko 25 km do Jasna Chopok. Około 60 km od granicy z Polską, przy zbiorniku wodnym Liptovska Mara.

Dalej więcej ⇓

Aquapark Besenova Zalety

  • Baseny Termalne to główna zaleta Aquaparku Besenova. Park wodny Besenova posiada 4 całoroczne baseny termalne, w tym jeden z barem wodnym. Temperatura wody w basenach termalnych Besenova 26 – 42 °C.

  • Baseny całoroczne w Aquaparku Besenova. Oprócz 4 basenów termalnych jest też kompleks 5 basenów krytych z wodą zwykłą. W tym jest basen z atrakcjami dla dzieci, basen ze sztuczną falą.

  • Zjeżdżalnie w Aquaparku Besenova. W parku wodnym dostępne zjeżdżalnie całoroczne (kryte) oraz letnie. Całoroczne zjeżdżalnie to kompleks 6 zjeżdżalni w części adrenalinowej aquaparku Besenova + jedna zjeżdżalnia do basenu rekreacyjnego. Zjeżdżalnie letnie są na zewnątrz, niektóre prowadzą do basenu z wodą termalną. Zjeżdżalnie w aquaparku Besenova są różnej długości i stopnia trudności.

  • Baseny i atrakcje letnie w Aquaparku Besenova to dzikie rzeki (w tym jedna do pływania na pontonie), zjeżdżalnie (w tym dmuchana), basen do nurkowania i wiele innych wodnych atrakcji w Besenova Słowacja.

Zjeżdżalnie Aquaparku Besenova (wideo)

Odtwórz wideo

Najważniejsze atrakcje każdego aquaparku to kompleks zjeżdżalni i ślizgawek wodnych. B termach Besenova są zjeżdżalnie całoroczne (kryte) oraz zjeżdżalnie otwarte, które są czynne w sezonie letnim.

Start 6 zjeżdżalni całorocznych znajduje się na 30-metrowej wieży widokowej. Oprócz podziwiania przepięknej okolicy kąpieliska możemy skorzystać z adrenalinowych atrakcji: zjeżdżalnia zielona 208 metrów długości,  żółta – 149 m, niebieska nr.1 – 206 m, niebieska nr.1 – 206 m, czerwona – 121 m, czarna – 212 metrów. Dwie zjeżdżalnie niebieskie są takie same, z systemem pomiaru czasu, można jednocześnie wystartować w celu pomiaru lepszego czasu na zjazd w identycznych warunkach

Dodatkowo w hali basenowej jest zjeżdżalnia ze stali nierdzewnej “Srebrna”. Dla najmniejszych gości są specjalne mini zjeżdżalnie w basenie dziecięcym zarz obok basenu ze sztuczną falą.

Beszeniowa aquapark to też 6 mniejszych zjeżdżalni zewnętrznych oraz Fun Bubble Pool (zabawa wodna na elastycznej kuli pulsującej.

Wodny Park Beszeniowa Baseny

Jaki aquapark może się pochwalić dużą ilością basenów w tym termalnych z niefiltrowaną wodą geotermalną? Oczywiście Termalny park wodny w Beszeniowej. 4 Baseny termalne zewnętrzne są czynne przez cały rok. Temperatura wody w basenach od +26 do +42°C.

Proszę tylko wyobrazić odpoczynek w wodzie ze źródła z głębokości 2 km – nie ma lepszego relaksu dla mięśni, stawów i mózgu. Bar wodny, wodna czasza masująca, tryski, leżaki w basenie z hydromasażem, dysze masujące ..

Jest reż kompleks 5 basenów krytych z wodą pitną, w tym basen dla dzieci, basen z naprawdę potężną falą sztuczną. Woda w tych basenach ma temperaturę od +30 do +33°C

Kompleks atrakcji wodnych i basenów letnich zewnętrznych składa się 8 basenów,  w tym basen dla dzieci, basen Fun Bubble, basen do nurkowania, basen pływacki, dwie dzikie rzeki..

Sauny w Besenova

Nowy kompleks saun Harmonia w aquaparku Besenova oferuje duży wybór saun, inhalacje, ceremonie saunowe, aromaterapia, światłoterapia, masaże i inne zabiegi spa, tepidarium, jacuzzi, świątynia saun.

Restauracje w Aquaparku

W aquaparku Besenova dostępna restauracja Bistro, restauracja Culinaria, restauracja Giovanni, Butterfly bar, Relax bar, Aquabar Cosmopolitan, Grill House.

Dostępne też sklepy, kawiarnia, lody i inne przekąski.

Zabiegi Spa w Aquaparku

Do wyboru w Beszeniowej dostępne różnego rodzaju zabiegi Spa – masaże, okłady, zabiegi kosmetyczne i inne.

Cena zabiegu od 11 euro. Polecamy wcześniejszą rezerwację.

Aquapark z Noclegiem Słowacja

Noclegi w Besenova dostępne w komfortowych hotelach 3* i 4* bezpośrednio przy aquaparku Besenova. Proponujemy kompleksowe pakiety pobytowe zawierające nocleg, wyżywienie, wolny wstęp do aquaparku Besenova oraz baseny termalne, korzystanie z saun… Rezerwując pakiety oszczędzasz czas i pieniądze.

Cennik Aquaparku Besenova

W zależności od wybranego pakietu ceny wstępu do aquaparku wynosi od około 25 do około 35 euro od osoby dorosłej za cały dzień pobytu w Besenova. Dziecko w zależności od wieku i wybranego pakietu cena biletu do aquaparku wynosi około 17 euro.

Polecamy pakiety kompleksowe nocleg, wyżywienie, aquapark, spa. Nasz Pakiet Aqua All Inclusive – wstęp na baseny termalne i do aquaparku GRATIS!

Kontakt Aquapark Besenova
Odpowiadamy szybko i rzetelnie.

Nasz telefon w Polsce: 796 092 236

Mapa Aquaparku Besenova, wirtualne zwiedzanie

Przed nami termalny basen z aqua barem Cosmopolitan. Temperatura wody: ~35°C, głębokość: ~1,1m, otwarty: cały rok ⇓

Wideo Aquaparku Besenova na Youtube:

Odtwórz wideo

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy Aquapark Besenova otwarty?

Aquapark i inne obiekty turystyczne stosują się do wszelkich wymagań i ograniczeń sanitarnych. Przed wyjazdem proszę zadzwonić do nas albo sprawdzić obowiązujące warunki wjazdu i pobytu na Słowacji https://korona.gov.sk/en/travelling-to-slovakia-and-covid19

Gdzie jest Aquapark Besenova?

Termy i aquapark Besenova jest na Słowacji około 50 km od granicy z Polską.

Jaki Aquapark na Słowacji blisko granicy?

Beszeniowa położona bardzo blisko polskiej granicy, około 1 godziny jazdy.

Jaki Aquapark z Hotelem i noclegiem na Słowacji

Hotel Besenova położony bezpośrednio przy basenach termalnych w aquaparku Beszeniowa. Noclegi w termach na Słowacji.

Dla kogo Aquapark Beszeniowa?

• Dla rodzin; • Dla dzieci; • Dla seniorów; • Dla par

Opinie o Aquaparku Besenova

Bardzo Dobry
4.7/5
Piękny aquapark Besenowa. Blisko granicy, szybki dojazd, bardzo ładna okolica, góry. Termalna woda robi cuda, ale 2 dni to zdecydowanie mało. Następnym razem przyjedziemy na dłużej.
Opinie Besenova
Pani Małgosia
Dzieci uwielbiają to miejsce, nie nudzą się bo dużo tu atrakcji, plus animacje różne, wieczorem padają z nóg 🙂 Polecamy też piwo lokalne i bryndzę
Opinie Besenova
Pani Katarzyna
Z dziećmi najlepiej jechać latem - więcej czynnych basenów i zjeżdżalni. Jeżeli bez dzieci, to raczej maj-czerwiec albo wrzesień, dużo mniej ludzi. My z mężem mamy 60+ i lubimy sobie poleżeć w basenie termalnym w ciszy i spokoju. Zdarza się często, że na cały basen tylko my we dwoje. Polecam.
Opinie Besenova
Pani Helena
Wcześniej jeździliśmy tylko do Tatralandii, bo jest bardziej rozreklamowana. O Gino Paradise Besenova nie wiedziałem. Na pewno tam jeszcze wrócę i połączę aquapark z hotelem.
Opinie Besenova
Pan Michał

Aquapark Besenova

Aquapark Besenova atrakcje w okolicy

Trawertyny Beszeniowskie (3,18 ha) – 2 km od Aquaparku.

Wodospad Lúčanský (12 metrów wysoki) – 7 km od Aquaparku Besenova.

Park archeologiczny Havránok, jedno z najważniejszych znalezisk archeologicznych na Słowacji (IV-I w. p.n.e.) – 6 km od Aquaparku Besenova.

Zamek Liptowski (najwyżej położony na Słowacji, 993 m n. p.m.) – 11 km od Aquaparku Besenova.

Zamek Likawski – 11 km od Aquaparku Besenova.

Aquapark Tatralandia – 17 km od Aquaparku Besenova.

Ośrodek narciarski Rużomberk – Malinô Brdo Ski & Bike- 15 km od Aquaparku Besenova.

Ski park JASNÁ Nizke Tatry Chopok – 30 km od Aquaparku Besenova.