Besenova Termalny Aquapark na Słowacji

Besenova jest jednym z największych i najładniejszych parków wodnych w Centralnej Europie.

Aquapark Besenova położony jest u podnóża Tatr Niskich, tylko 25 km do Jasna Chopok. Około 60 km od granicy z Polską, przy zbiorniku wodnym Liptovska Mara.

Dalej więcej ⇓

Aquapark Besenova Zalety

  • Baseny Termalne to główna zaleta Aquaparku Besenova. Park wodny Besenova posiada 4 całoroczne baseny termalne, w tym jeden z barem wodnym. Temperatura wody w basenach termalnych Besenova 26 – 42 °C.

  • Baseny całoroczne w Aquaparku Besenova. Oprócz 4 basenów termalnych jest też kompleks 5 basenów krytych z wodą zwykłą. W tym jest basen z atrakcjami dla dzieci, basen ze sztuczną falą.

  • Zjeżdżalnie w Aquaparku Besenova. W parku wodnym dostępne zjeżdżalnie całoroczne (kryte) oraz letnie. Całoroczne zjeżdżalnie to kompleks 6 zjeżdżalni w części adrenalinowej aquaparku Besenova + jedna zjeżdżalnia do basenu rekreacyjnego. Zjeżdżalnie letnie są na zewnątrz, niektóre prowadzą do basenu z wodą termalną. Zjeżdżalnie w aquaparku Besenova są różnej długości i stopnia trudności.

  • Baseny i atrakcje letnie w Aquaparku Besenova to dzikie rzeki (w tym jedna do pływania na pontonie), zjeżdżalnie (w tym dmuchana), basen do nurkowania i wiele innych wodnych atrakcji w Besenova Słowacja.

Zjeżdżalnie Aquaparku Besenova (wideo)

Odtwórz wideo

Najważniejsze atrakcje każdego aquaparku to kompleks zjeżdżalni i ślizgawek wodnych. B termach Besenova są zjeżdżalnie całoroczne (kryte) oraz zjeżdżalnie otwarte, które są czynne w sezonie letnim.

Start 6 zjeżdżalni całorocznych znajduje się na 30-metrowej wieży widokowej. Oprócz podziwiania przepięknej okolicy kąpieliska możemy skorzystać z adrenalinowych atrakcji: zjeżdżalnia zielona 208 metrów długości,  żółta – 149 m, niebieska nr.1 – 206 m, niebieska nr.1 – 206 m, czerwona – 121 m, czarna – 212 metrów. Dwie zjeżdżalnie niebieskie są takie same, z systemem pomiaru czasu, można jednocześnie wystartować w celu pomiaru lepszego czasu na zjazd w identycznych warunkach

Dodatkowo w hali basenowej jest zjeżdżalnia ze stali nierdzewnej “Srebrna”. Dla najmniejszych gości są specjalne mini zjeżdżalnie w basenie dziecięcym zarz obok basenu ze sztuczną falą.

Beszeniowa aquapark to też 6 mniejszych zjeżdżalni zewnętrznych oraz Fun Bubble Pool (zabawa wodna na elastycznej kuli pulsującej.

Wodny Park Beszeniowa Baseny

Jaki aquapark może się pochwalić dużą ilością basenów w tym termalnych z niefiltrowaną wodą geotermalną? Oczywiście Termalny park wodny w Beszeniowej. 4 Baseny termalne zewnętrzne są czynne przez cały rok. Temperatura wody w basenach od +26 do +42°C.

Proszę tylko wyobrazić odpoczynek w wodzie ze źródła z głębokości 2 km – nie ma lepszego relaksu dla mięśni, stawów i mózgu. Bar wodny, wodna czasza masująca, tryski, leżaki w basenie z hydromasażem, dysze masujące ..

Jest reż kompleks 5 basenów krytych z wodą pitną, w tym basen dla dzieci, basen z naprawdę potężną falą sztuczną. Woda w tych basenach ma temperaturę od +30 do +33°C

Kompleks atrakcji wodnych i basenów letnich zewnętrznych składa się 8 basenów,  w tym basen dla dzieci, basen Fun Bubble, basen do nurkowania, basen pływacki, dwie dzikie rzeki..

Sauny w Besenova

Nowy kompleks saun Harmonia w aquaparku Besenova oferuje duży wybór saun, inhalacje, ceremonie saunowe, aromaterapia, światłoterapia, masaże i inne zabiegi spa, tepidarium, jacuzzi, świątynia saun.

Restauracje w Aquaparku

W aquaparku Besenova dostępna restauracja Bistro, restauracja Culinaria, restauracja Giovanni, Butterfly bar, Relax bar, Aquabar Cosmopolitan, Grill House.

Dostępne też sklepy, kawiarnia, lody i inne przekąski.

Zabiegi Spa w Aquaparku

Do wyboru w Beszeniowej dostępne różnego rodzaju zabiegi Spa – masaże, okłady, zabiegi kosmetyczne i inne.

Cena zabiegu od 11 euro. Polecamy wcześniejszą rezerwację.

Aquapark z Noclegiem Słowacja

Noclegi w Besenova dostępne w komfortowych hotelach 3* i 4* bezpośrednio przy aquaparku Besenova.

Proponujemy kompleksowe pakiety pobytowe zawierające nocleg, wyżywienie, wolny wstęp do aquaparku Besenova oraz baseny termalne, korzystanie z saun… 

Rezerwując pakiety, oszczędzasz czas i pieniądze.

Cennik Aquaparku Besenova

W zależności od wybranego pakietu ceny wstępu do aquaparku wynosi od około 25 do około 35 euro od osoby dorosłej za cały dzień pobytu w Besenova. Dziecko w zależności od wieku i wybranego pakietu cena biletu do aquaparku wynosi około 17 euro.

Pakiet 3 godziny Cały dzień
Aqua 19 € 27 €
Aqua+Sauna – € 37 €
Aqua All Inclusive z noclegiem Gratis Gratis

Polecamy pakiety kompleksowe nocleg, wyżywienie, aquapark, spa. Nasz Pakiet Aqua All Inclusive – wstęp na baseny termalne i do aquaparku GRATIS!

Sprawdź czy wszystkie atrakcje są dostępne

Przed dokonaniem rezerwacji zachęcamy do kontaktu z nami przez formularz dostępny poniżej.

Niestety nie we wszystkich terminach i nie wszystkie atrakcje są czynne. Zdarzają się planowe oraz awaryjne zamknięcia niektórych basenów termalnych, zjeżdżalni oraz Spa. Na niektórych stokach narciarskich może zabraknąć śniegu przez warunki pogodowe.

Rozwiązanie – 1. Rezerwuj z wyprzedzeniem maksymalnie 6-dniowym. 2. Zapytaj przed rezerwacją, jakie atrakcje są dostępne oraz jaka cena Last Minute przysługuje!

Kontakt Aquapark Besenova
Odpowiadamy szybko i rzetelnie.

Nasz telefon w Polsce: 796 092 236

Mapa Aquaparku Besenova, wirtualne zwiedzanie

Przed nami termalny basen z aqua barem Cosmopolitan. Temperatura wody: ~35°C, głębokość: ~1,1m, otwarty: cały rok ⇓

Wideo Aquaparku Besenova na Youtube:

Odtwórz wideo

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy Aquapark Besenova otwarty?

Aquapark i inne obiekty turystyczne stosują się do wszelkich wymagań i ograniczeń sanitarnych. Przed wyjazdem proszę zadzwonić do nas albo sprawdzić obowiązujące warunki wjazdu i pobytu na Słowacji https://korona.gov.sk/en/travelling-to-slovakia-and-covid19

Gdzie jest Aquapark Besenova?

Termy i aquapark Besenova jest na Słowacji około 50 km od granicy z Polską.

Jaki Aquapark na Słowacji blisko granicy?

Beszeniowa położona bardzo blisko polskiej granicy, około 1 godziny jazdy.

Jaki Aquapark z Hotelem i noclegiem na Słowacji

Hotel Besenova położony bezpośrednio przy basenach termalnych w aquaparku Beszeniowa. Noclegi w termach na Słowacji.

Dla kogo Aquapark Beszeniowa?

• Dla rodzin; • Dla dzieci; • Dla seniorów; • Dla par

Opinie o Aquaparku Besenova

Waterpark Park Bešeňová
4.5
Na podstawie 9947 opinii
powered by Google
Janusz UstrzyckiJanusz Ustrzycki
12:59 23 Nov 21
Park wodny Besenova to kilka zewnętrznych basenów termalnych oraz basenów krytych i zjeżdżalni. Baseny wypełnione są wodą o temperaturze od 28°C do 40°C, a zawarte w wodzie składniki mineralne pomagają na wiele schorzeń m.in.: przy schorzeniach reumatycznych i urologicznych oraz układu oddechowego. Woda w basenach odkrytych ma kolor rdzawo brunatny i specyficzny zapach, co świadczy o wysokiej zawartości minerałów. Brzegi basenów wyprofilowane są w formie siedzeń oraz zamontowane są w nich dysze wodne. Siedzenie w nich nawet w temperaturach bliskich 0 st. C to niesamowita sprawa. W basenach wewnętrznych znajduje się duży basen dla dzieci, basen z falą (15 minut fali, 45 przerwy) oraz wieża ze zjeżdżalniami, z których najdłuższa ma 212 metrów. Zjazd to niesamowita sprawa i polecam wszystkim, którzy się nie boją. Dodatkowo pod dachem znajdują się dwa baseny rekreacyjne oraz strefa wellnes i spa ze wspaniałymi saunami i basenami.
aneta ustrzyckaaneta ustrzycka
14:15 13 Nov 21
Przyjemny hotel, dość mocno rozbudowany. My na posiłki robiliśmy 500 kroków 😉 można do restauracji przejść hotelowymi korytarzami lub zewnętrznie. Pokój wygodny z wyposażonym aneksem kuchennym, telewizorem, suszarką. Posiłki smaczne, kuchnia słowacka, każdy coś dla siebie znalazł, polecam pobyt .
EdziaszEdziasz
16:57 12 Nov 21
Nie wiem jak jest teraz, ale kilkanaście lat temu była to lepsza alternatywa od Tatralandii gdzie były straszne tlumy
Dominik LekstonDominik Lekston
11:15 24 Jun 21
Dla mnie najlepsze źródła na Słowacji.
Paulina KostrzewaPaulina Kostrzewa
17:56 20 May 21
Jest w czym wybierać jeśli chodzi o baseny, polecam.
js_loader

Aquapark Besenova

Aquapark Besenova atrakcje w okolicy

Trawertyny Beszeniowskie (3,18 ha) – 2 km od Aquaparku.

Wodospad Lúčanský (12 metrów wysoki) – 7 km od Aquaparku Besenova.

Park archeologiczny Havránok, jedno z najważniejszych znalezisk archeologicznych na Słowacji (IV-I w. p.n.e.) – 6 km od Aquaparku Besenova.

Zamek Liptowski (najwyżej położony na Słowacji, 993 m n. p.m.) – 11 km od Aquaparku Besenova.

Zamek Likawski – 11 km od Aquaparku Besenova.

Aquapark Tatralandia – 17 km od Aquaparku Besenova.

Ośrodek narciarski Rużomberk – Malinô Brdo Ski & Bike- 15 km od Aquaparku Besenova.

Ski park JASNÁ Nizke Tatry Chopok – 30 km od Aquaparku Besenova.

Mapa